12.09-04.10 Suzannah Rehell Øistad "R e i s e i n a t t e n"
Oppdatert: 9. okt.

Natten er et annet sted.
Med tegning og grafikk utforsker Suzannah Rehell Øistad nattens verden.
For Øistad er drømmene mer enn fantasi og tilfeldige bilder, men en egen virkelighet. Rå og ufiltrert, i stadig forandring.
Drømmedagbøker fungerer som et visuelt arkiv over nattens reiser, og tegnes ned med fargeblyanter, tusj, kaffe og blekk. Fortellinger og figurer hentes herfra og bearbeides
videre i lino- og tresnitt.

Gjennom Øistads figurative billedspråk beveger arbeidene seg i vippepunktet mellom det hverdagslige og det eventyrlige. Der det gjenkjennelige, mystiske og surrealistiske smelter sammen i et eget språk.
Suzannah Rehell Øistad (f. 1993) er utdannet ved Kunsthøgskolen i Oslo, med bachelorgrad fra Kunstakademiet og mastergrad i medium- og materialbasert kunst, med fordypning i grafikk. Hun har hatt separatutstillinger ved Norske Grafikere og Sandefjord Kunstforening, og deltatt på utstillinger ved bl.a. Tegnerforbundet, Gamle Munch og Deichman Bjørvika.




Kommentarer